شورای عالی بورس به معنای واقعی به مشکلات بازار سرمایه ورود کند

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس با بیان اینکه این شورا به معنای واقعی به مشکلات بازار سرمایه ورود کند، گفت: اگر شورای‌عالی بورس در این مدت با ۱۰ شرکت و موسسه حقوقی در بورس برخورد قاطعانه‌ای داشت وضعیت خیلی بهتر از گذشته می‌شد.
مسلم صالحی در ارزیابی خود از نحوه عملکرد شورای‌عالی بورس گفت: این شورا در ظاهر به گونه‌ای وانمود می‌کند که همه تلاش خود را برای ساماندهی بازار سرمایه به کار گرفته است اما بالاخره ما باید نتایج عملی را در پی این تلاش‌ها مشاهده کنیم.
وی تأکید کرد: اینکه این شورا بنشیند و بگوید «بازار ساماندهی خواهد شد» اما در عمل اتفاقی رخ ندهد و شاخص‌ها اُفت کند، راه به جایی نخواهیم برد.
عضو ناظر مجلس در «شورای‌عالی بورس» تصریح کرد: به معنای واقعی می‌خواهیم که شورای‌عالی بورس به بازار سرمایه ورود کند و حقوقی‌ها را پای کار بیاورد؛ اینکه فقط  این شورا به حقوقی‌ها بگویند که باید به بازار برگردند و اگر برنگردد تهدید به حذف و یا کد معاملاتی آن‌ها کند که لغو می‌شود اما در عمل هیچ اتفاقی رخ ندهد، مشکلات پابرجا خواهد ماند.
وی تصریح کرد: اگر شورای‌عالی بورس در این مدت با ۱۰ شرکت و موسسه حقوقی در بورس برخورد قاطعانه‌ای داشت وضعیت خیلی بهتر از گذشته می‌شد و حساب کار به دست سایر حقوقی‌های می آمد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کمیسیون متبوع خود به نابسامانی در بازار سرمایه ورود کرده است، اظهار داشت: ما اخیراً با رئیس کمیسیون اقتصادی مذاکراتی در این زمینه داشتیم و آنجا هم تأکید کردیم که عدم برخورد با این بازار بیش از این به صلاح نیست چرا که مردم از ما توقع دارند که در این شورا اتفاقات مهمی رخ دهد.
این نماینده مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا دولت پایبند بازار بورس خواهد بود یا خیر؟ گفت: خیر، چرا که رفتار‌های دولت چیزی را نشان نمی‌دهد.
وی تأکید کرد: متأسفانه شاهد این هستیم که دولت به نحوی پشت مردم را در این بازار خالی می‌کند.

0 پاسخ به "شورای عالی بورس به معنای واقعی به مشکلات بازار سرمایه ورود کند"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    کلیه حقوق متعلق به آکادمی ایران آموزش می باشد.