کد به کد به چه معناست ؟

اصطلاحاتی در بورس وجود دارد که لازم است برای کسب مهارت در بورس از آن ها اطلاع داشته باشید. یکی از این اصطلاحات کد به کد کردن در بورس است.

 

در بازار سرمایه ایران ممکن است هر سهم چندین سهامدار حقوقی داشته باشد. هر کدام از این سهامداران حقوقی، چندین کد حقیقی هم برای معاملات خود دارند.

 

استفاده از این کدها و نحوه خرید و فروش می‌تواند سیگنال‌های خرید یا فروش را صادر کند. در واقع، سیگنال خرید وقتی صادر می‌شود که سهامدار حقوقی با کد حقوقی خود می‌فروشد و با کد حقیقی خود خرید می‌کند. با این حرکت سهامدار حقوقی احتمال می‌رود که برای سهم برنامه‌های خاصی داشته باشد.

 

جابه جایی یا معامله تعداد سهام مشخص برای شروع یک حرکت مثبت یا منفی در سهم راکد کد به کد است که بیشتر مواقع برای فریب خریداران و فروشندگان و گمراه کردن آن ها در تابلوخوانی صورت می گیرد.

 

تشخیص کد به کد و گرفتن سیگنال خرید و فروش از آن, نیازمند تحلیل تابلو سهام است که در علم تابلوخوانی تمامی رفتارهای سهامداران عمده و خرده و حرکت های ریز و درشت قیمتی, مشاهده می شود.

 

در معامله روزانه سهام, وقتی که در زمان های خاص حجم معاملات یکباره افزایش پیدا می کند باید به این موضوع توجه کرد که نوع معاملات کد به کد چیست.

شاید برای شماهم این سوال به وجود آمده باشد که در تابلو مربوط به هر نماد می توان ریز معاملات روزانه را مشاهده کرد و از این طریق فهمید که در معامله کد به کد انجام شده است یا خیر؟

 

در پاسخ باید گفت کد به کد به طور معمول با افزایش چشم گیر حجم معاملات روزانه ورود یا خروج پول هوشمند صورت می گیرد که با بررسی چندین فاکتور مهم در تابلوخوانی, می توانیم به رفتار بازیگران سهم پی ببریم.

 

کد به کد از حقیقی به حقیقی, کد به کد از حقوقی به حقیقی,کد به کد از حقوقی به حقوقی و کد به کد از حقیقی به حقوقی از انواع کد به کد در بورس است.

 

لازم به ذکر است که فروش با کد حقوقی و خرید با کد حقیقی سیگنال خرید و فروش با کد حقیقی و خرید با کد حقوقی سیگنال فروش است. همچنین خرید و فروش با کد حقوقی برای کنترل قیمت انجام می شود.

0 پاسخ به "کد به کد به چه معناست ؟"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    کلیه حقوق متعلق به آکادمی ایران آموزش می باشد.